Aрт-майстерня міськСЮТ

2016-03-14

/Files/images/art-kafe/IMG_1327.JPG

Для мам

Нарешті довгоочікувана весна, а з нею і свято жінок і дівчат прийшло до нас на поріг. Адже саме цей день ми вважаємо датою остаточної перемоги весни над зимовими холодами, саме велика червона вісімка на календарі додає всім чоловікам і хлопцям снаги й бажання більше подобатися Вам, наші любі жінки, бути у Ваших очах сильнішими, добрішими, мудрішими.

Весна, хоч і поступово, але невідворотно набирає обертів, а разом з нею найкращі людські почуття, без яких неможливо уявити життя на нашій планеті. І саме прекрасна половина людства, її краса та ніжність асоціюється з пробудженням природи, коли ласкаві промінчики жіночих усмішок якось по-особливому починають обігрівати.

А колектив педагогів і дітей міської станції юних техніків вирішив зігріти наших мам теплом спільної творчої діяльності і натхнення. Так ми вирішили підготувати майстер-клас для мам в техніці «батик».

…Батик. Більшість людей під цим словом розуміють росписну тканину ручним способом. Але техніка батику несе в собі більше. Тому що саме ця техніка може створити певний емоційний настрій і передати стан душі, тому що саме це мистецтво за властивостями знаходиться між мозаікою та художньою вишивкою і надзвичайно близьке до жіночого рукоділля і стану жіночої душі.

Ще найдревніші зразки батику були знайдені в Єгипті, вони датуються V століттям до нашої ери. Широко розповсюджено було батик в Індонезії. Далі він потрапив до Індії. Індійські майстри вдосконалили техніку. З Індії він прийшов до Китаю. Широко застосувалась ця техніка і в Японії. І саме за допомогою батику позначали у ті часи соціальний статус…

Творча майстерня «Арт-кафе», яку організовує і проводить заступник директора з навчально-виховної роботи С.В.Бабашкіна, відкрила свої двері у 2015 році в рамках психолого-педагогічної студії «Мистецтво любити свою дитину». Мами наших вихованців вже мали змогу долучитися до виготовлення власноруч поробок в сучасних декоративних техніках для прикрашання оселі.

В підготовчій частині нашого заходу були задіяні і керівники гуртків, і вихованці міської станції юних техніків. Для малюнка було обрано квіти. Відомо, що квіти мають свою енергетику і впливають на людину, її настрій, емоції і навіть вчинки. На білій тканині для батику з-під руки майстра, нанесені прозорим резервом, з’явилися піони. Одна з мам, пані Наталя, наголосила, що за модною в наш час течією ФЕН-ШУЙ, ця квітка вважається символом любові, достатку й благополуччя.

Пензлі напоготові, хвилювання зростає. І от перша фарба жовтого кольору плавно розтікається на білому тлі. Перші кроки зроблено, наступає тиша, спокій і плавність ліній. Більш рішучими краплями додається червона фарба і серединка нашої квітки набуває мармурових жовтото-гарячих і оранжевих розводів. Так, ця робота дійсно підходить для жіночої пластики, спокою і рівноваги. З’являють під пензлем вже майстринь перші листочки. А згодом фантазія виплескує фонові переходи, гру світла і тіні і перші подихи весни.

Основних фарб для виконання творчого задуму було шість. Це біла, червона, жовта, синя, фіолетова, зелена, а віддтінків для вираження експресіїї, чуттєвості, емоцій було набагато більше. Мами сміливо експериментували з технікою нанесення фарб, матеріалами. Всі роботи були виконані за однаковим малюнком, але в кожну роботу було привнесено красу і винятковість, оригінальність і теплоту. Якісь були насичені за кольором, цікаві за відтінками, сповнені світла і життя, якісь були більш акварельними, а деякі і професійними. І навіть ті дорослі, які казали, що не вміють малювати, на цьому майстер-класі опинилися в ситуації УСПІХУ. В процесі роботи над картиною здавалося, що час зупинився. А ті мами, що поспішали в цей день у своїх справах, навіть не помітили, як пролетіли три години творчої роботи.

За словами психолога міської станції юних техніків Колесової Марини Валеріївни цей майстер – клас нагадував теж одне з найдревніших мистецтв Японії – напис ієрогліфів.

Під час творчого процесу Мариною Валеріївною було піднято важливі теми для обговорення: «Виховання моральних почуттів», «Виховання праксичних почуттів», «Естетичне виховання», «Пізнавальні почуття та їх формування», «Як вирастити з сина гарного батька сімейства і доброго чоловіка», «Батьківський кодекс щасливої родини», «Комплекс неповноцінності в доньки. Батьківський лікбез».

В цей же час молодий педагог міськСЮТ Ганна Кучеренко для вихованців гуртків проводила майстер-клас з виготовлення весняної поробки в техніці «паперопластика». Діти старанно вирізували вісімку, прикрашали її фантазійними квітами і обговорювали моменти, як будуть дарувати свої вироби мамам, бабусям, сестричкам. Згадували вірші, пісні, присвячені жінкам.

А як раділи матусі таким подарункам!

Ми впевнені, що частку заповітної мрії мам наших вихованців ми здійснили і подарували їм щасливу посмішку, натхненність, душевну рівновагу, душевний спокій. А картина як згадка про щасливі миті творчості прикрасить оселі близьких нам родин, а може, стане оригінальним подарунком.

І кожна дитина в цей день була сповнена гордістю за те, що її мама найкраща і наймайстерніша, а мамина картина – найкрасивіша. А мами пишалися своїми дітьми.

/Files/images/art-kafe/IMG_1285.JPG/Files/images/art-kafe/IMG_1289.JPG/Files/images/art-kafe/IMG_1295.JPG

/Files/images/art-kafe/IMG_1308.JPG/Files/images/art-kafe/IMG_1309.JPG/Files/images/art-kafe/IMG_1311.JPG/Files/images/art-kafe/IMG_1313.JPG/Files/images/art-kafe/IMG_1315.JPG/Files/images/art-kafe/IMG_1317.JPG/Files/images/art-kafe/IMG_1320.JPG/Files/images/art-kafe/IMG_1321.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 370

Коментарi