Засідання Школи педмайстерності

2016-11-21

/Files/images/IMG_4030.jpg 21 листопада 2016 року на міській станції юних техніків пройшло заняття Школи педагогічної майстерності за темою «Соціалізація. Процеси соціалізації в системі позашкільної освіти».

Соціалізація являє собою процес формування особистості у певних соціальних умовах, опанування людиною соціального досвіду, у ході якого людина перетворює соціальний досвід у власні цінності й орієнтації. Тому одним із пріоритетних завдань сучасного педагогічного процесу є сприяння соціалізації підростаючого покоління, оскільки саме в суспільстві вчорашній вихованець буде демонструвати ті якості, знання, уміння, які були сформовані в дитячому віці.

Робота над темою відбувалася у формі психолого-методичного тренінгу. Для вирішення теоретичної частини проблемного питання педагоги, перед усім, повинні були відповісти на питання: Які можливості має гурткове заняття як форма залучення дітей до самопізнання та соціалізації? Як впливають на самооцінку та розвиток соціалізації дитини її участь у культурно-масових заходах та інших видах позанавчального спілкування?

І, звичайно, основна увага педагогів була прикута до практичних порад психологічного тренінгу. Бо головне питання, яке було підняте: що треба роботи педагогу для сприяння самопізнанню та соціалізації вихованців?

Анкетування, інтерактивні вправи, жваве обговорення проблемного питання та конкретних життєвих ситуацій надали можливість педагогам сформулювати оптимальні методи та прийоми, що доцільно використовувати у роботи з вихованцями.

Головний наголос був зроблений на тому, що саме гурткові заняття, творча, дружня атмосфера та спілкування сприяють зацікавленню дітей, тим самим розширюючи коло їх інтересів і пропонуючи шляхи для вирішення питань: «Що я можу? Що мені цікаво?»

Таке обговорення проблемного питання дало змогу ще раз переконатися в тому, що головною метою гурткових занять є забезпечення потреб дитини у творчій самореалізації, здобуття додаткових знань, умінь та навичок за інтересами та власним вибором.

Кiлькiсть переглядiв: 372

Коментарi