ЗАНЯТТЯ ШКОЛИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

2017-01-23

/Files/images/IMG_4384.jpg

ХХІ століття – це період стрімкого підвищення значення науки і освіти в житті суспільства, і це значення зростатиме пропорційно до їх здатності вирішувати конкретні життєві проблеми людини. Урізноманітнились і функції навчальних і позашкільних освітніх установ: не лише навчання і виховання, а й соціалізація учнівської молоді.

Соціальна компетентність покликана стати головним механізмом у соціалізації й адаптації, підготувати дитину до освоєння та виконання основних соціальних ролей в суспільстві. Суттєву роль в формуванні соціальної компетентності та ефективній соціалізації відіграє взаємодія дітей у дитячому колективі. А саме – групова робота.

Яка мета групової роботи? Які завдання та функції групової навчальної діяльності? Як правильно об’єднати вихованців у групи для найбільш комфортної та продуктивної праці? Ці та багато інших питань були розкриті педагогами міської станції юних техніків на занятті Школи педагогічної майстерності 23 січня 2017 року. Його тема «Групова робота як засіб формування компетентностей вихованців гуртків».

Педагоги, об’єднавшись у групи, сформулювали основні критерії успішності групового навчання, проаналізували типи групової взаємодії, визначили роль педагога як організатора групової роботи та навели приклади застосування такої форми навчальної діяльності у роботі гуртків.

Під час тренінгу під керівництвом практичного психолога учасники заняття з’ясували, яки риси притаманні згуртованій групі, та змогли обмінятися порадами стосовно ролі педагога в інтеграції групи.

Підсумком же роботи стали прес-релізи, які склала кожна група педагогів. Головний наголос був зроблений на тому, що групова робота вчить вихованців співпрацювати, ставити питання, вирішувати проблеми, слухати інших, домовлятися, переконувати інших, розподіляти ролі та відповідальність, відповідати за себе та інших. Тобто вчить взаємодії, сприяє розвитку колективних відносин та соціалізації вихованців.

Завідуючий методичним відділом Калініна Л.Г.

Кiлькiсть переглядiв: 287

Коментарi