Засідання методичного об’єднання керівників гуртків початково-технічного та художньо-технічного профілів закладів позашкільної освіти міста Миколаєва

2018-12-06

«Усі наші задуми, усі пошуки й побудови

перетворюються на порох,

якщо учень не бажає вчитися»

В.О. Сухомлинський

5 грудня 2018 року міська станція юних техніків гостинно відкрила свої двері керівникам гуртків початково-технічного та художньо-технічного профілів закладів позашкільної освіти міста для проведення засідання методичного об’єднання за темою «Формування мотиваційної сфери та позитивного досвіду як шлях розвитку ключових життєвих компетентностей».

Гостей привітала директор міської станції юних техніків Гурська І.М. та зробила наголос на тому, що пріоритетними завданнями сучасної системи освіти взагалі і позашкільної зокрема є спрямування учнів на вироблення позитивної мотивації та підвищення інтересу до навчання.

Завідувач відділу методичного міськСЮТ Калініна Л.Г. запропонувала керівникам гуртків провести інформаційно-методичний кейс у формі «фішбоун». Для актуалізації знань та ознайомлення з різни науковими поглядами на проблему мотивації, на залежність результатів творчої діяльності вихованців від рівня потреб та мотивів педагоги використовували ігрові вправи та інтерактивне спілкування.

Практичний психолог закладу Колесова М.В. разом з учасниками методичного об’єднання систематизували головні психологічні причини низької мотивації до навчання та за допомогою обміну думками визначили шляхи їх корекції.

Ефективною, цікавою та конструктивною була групова робота учасників заходу над вправою «Коло думок». Керівники гуртків поділились досвідом, проілюструвавши на власних прикладах ті прийоми, методи та форми роботи, які допомагають позитивно впливати на мотивацію вихованців гуртків.

Особливий інтерес викликали виступи Бабашкіної С.В., керівника гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів», Сайковської Л.О., члена обласного творчого об’єднання народних майстрів та художників-аматорів «Прибужжя», керівника гуртка декоративно-ужиткового мистецтва, та Гузій І.С. керівника гуртка «Юні фотоаматори» міськСЮТ.

Як зацікавити молодь творчістю? Звичайно, основна роль залишається за педагогом. За педагогом, який постійно розвивається, професійно самовдосконалюється, за педагогом-мейкером.

Тому практичний кейс був розпочатий з інформаційного меседжу «Мейкерство як інноваційний підхід впровадження STEM-освіти», усі учасники пройшли «посвячення» у мейкерів, і під керівництвом Бабашкіної С.В. та Сайковської Л.О., керівників гуртків міськСЮТ, розпочали роботу творчої студії «Новорічна скринька». Педагоги-позашкільники мали змогу створити своїми руками новорічну композицію-колаж за власним ескізом. Тому кожна створена композиція була індивідуальна та неповторна, а педагоги отримали позитивні емоції та задоволення від роботи.

Підводячи підсумки роботи, директор міської станції юних техніків Гурська І.М. наголосила, що для кращого переходу до нової системи освіти, яка спрямована на формування у вихованців бажання вчитися, досягати відповідних цілей, першочерговим завданням є розвиток інтересу та формування позитивної мотивації до навчання.

/Files/images/mo_5122018/теор (1).JPG/Files/images/mo_5122018/теор (2).JPG/Files/images/mo_5122018/теор (3).JPG/Files/images/mo_5122018/теор (4).JPG/Files/images/mo_5122018/теор (5).JPG/Files/images/mo_5122018/теор.JPG/Files/images/mo_5122018/практ 0.JPG/Files/images/mo_5122018/практ (1).JPG/Files/images/mo_5122018/практ (2).JPG/Files/images/mo_5122018/практ (3).JPG/Files/images/mo_5122018/практ (4).JPG/Files/images/mo_5122018/практ (5).JPG/Files/images/mo_5122018/практ.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 266

Коментарi